Ulita Blansko, z.s. | B. Němcové 2a | 678 01 Blansko | IČO: 620 77 589 | č.ú.: 162774885/0300 | Tel.: 515 538 513 (Út-Ne 17:30-22:00) | Email:

Čajovna a klub Ulita

Novinky:


Naše Kluby:


Užitečné odkazy:


Pro členy Ulity:


Oběr zpravodajeFB Facebook profil

Novinky Dnes 20.05. má službu:

Další služby

Program v květnu 2017


Středa 10.5.
19 h
Večer s Kotlíkem č. 187 - Jeseníky: největší moravská divočina
 
Dnes můžeme cestovat po celém světě a často nám unikají krásná místa v okolí. Pro našeho hosta Ondřeje Bačíka patří mezi skvosty naší planety také Jeseníky. Poznání tohoto pohoří odkrývá mnoho překvapení. Existuje Arktida na Moravě? Horské pralesy, kary, laviny, endemity a glaciální relikty? Evropský ¨tygr¨, nejrychlejší dravec světa či nejmenší strom v Jeseníkách? Na setkání poodhalíme mimořádnost jesenické přírody, její ohroženou a bohužel i mizející krásu. To všechno na nevšedních scenériích hor a na jedinečných záběrech divokých zvířat. V době přetechnizovaného 21. století vstoupíme do světa ostrovů jesenické divočiny, která si zaslouží naši pozornost a právo na přežití...
Vstupné dobrovolné
Neděle 14.5.
14 h
22. Městská kuličkiáda
Prezentace od 13:00 h, oficiální zahájení ve 14:00 h.
Hra bude probíhat na hřišti u klubu Ulita. Kuličky možno přinést vlastní, ale není to podmínkou pro hru.Turnajové síto určí přeborníky města Blanska v různých kategoriích a cvrnkacích soutěžích.Přijďte a ukažte své dovednosti v této nestárnoucí hře.
Vstupné dobrovolné
Středa 17.5. od 18:30 hVýtvarná dílna - Malování na textil
 
Doneste si nějaký kousek oblečení nebo třeba povlak na polštář a přijďte mu dát novou tvář. Na dílnu je nutné se přihlásit na emailu: ulita.bkemail.cz
Vstupné 70 Kč
Pátek 19.5. od 13 h - ?? h
Sobota 20.5. od 9 h - 16 h
Venkovní čajovna Bambifestu
zámecký park
V zámeckém parku během blanenské akce BambiFest nachystáme venkovní čajovnu, která poběží oba dny této akce. Přijďte si vychutnat čaje a mošty přímo pod širým nebem. V našem předváděcím stanu Vám nabídneme také hromadu deskových her, švédskou hru Kubb, Ringo, malování na automobil Brouk, plus mýdlové bubliny pro děti.
Těšíme se na Vás
vstupné zdarma
Sobota 20.5.
10 h
Fotografický kurz - krajina
vede Michal Hubert
Program se skládá z teoretické i praktické části. V úvodu si něco povíme o krajinářské fotografii, pravidlech kompozice a také o možnostech nastavení vašich fotoaparátů. Pak se vypravíme přímo do Moravského krasu, kde společně navštívíme několik zajímavých míst. Ukážeme si jak vyfotografovat širokoúhlé a panoramatické fotografie i s obyčejnými setovými objektivy, co dokáže polarizační filtr a různá expoziční nastavení. Na závěr dne bude praktická ukázka zpracování vyfocených fotografií a závěrečná diskuse.
Nutná rezervace na mike.dragonisgmail.com
Kurzovné 1 000 Kč
Čtvrtek 25.5.
17 h - 18 h
EduPoint : Jak nadchnout žáky fyzikou
 
Otevřená třída bude věnována tomu, jak zaujmout žáky fyzikou, především prostřednictvím pokusů z oblasti mechaniky, ale také dalšími zajímavými experimenty. Bude se jednat o konkrétní příklady aktivit, které žáci přijímali s nadšením na nižším gymnáziu v Uherském Hradišti. Podobné pokusy mohou být zařazeny do hodin fyziky i pro žáky základních škol. Otevřená třída je určena nejen pro učitele, ale také pro žáky, a to jak základních i středních škol a skautské vedoucí, kteří by o trochu ,,kouzel’’ s nádechem fyziky rádi obohatili své schůzky a tábory. Pozvaný host: Zdeněk Hubáček - učitel fyziky na víceletém gymnáziu v Uherském Hradišti, lektor v rámci regionálních center projektu Elixír do škol.
Vstupné dobrovolné

Vážení návštěvníci od 2.6. bude Čajovna Ulita Blansko UZAVŘENA z důvodu ukončení sezóny. Znovu otevřena bude od 3.10

Každé úterý od 18 hKlub Go
 
Orientální strategická hra go má své příznivce i v Blansku. Přidejte se mezi ně – jste srdečně zváni.
Úterý 9. , 23.5.
19 h
Klub spontánního tance
 
Zveme Vás ke svobodnému vyjádření sebe sama skrze tělo a jeho moudrost. Přijďte se poznávat a zažívat léčivou sílu pohybu. Tanec hluboce relaxuje a je velmi přirozenou formou pohybu. Tanec je vhodný pro každého.
Každá středa od 18:30 hKlub deskovek
 
Přijďte si zahrát některou z našich početných deskových her a strávit nad nimi příjemný večer.

Vytisknout tuto stránku
Program klubu Ulita podporují: Jihomoravský kraj, MŠMT ČR , Nadace ČEZ
Činnost je realizována za finanční podpory Města Blansko.

Projekt Zázemí Ulity 2016 a jeho realizace byla umožněna díky dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje
Projekt Klub a dobrovolnická čajovna Ulita realizovaný v době 1.9.2016-30.6.2017 byl podpořen Nadací ČEZ (Pomáhej pohybem  http://www.pomahejpohybem.cz/)


Poslední aktualizace: 17.02.2019 | ©2010-2019 - Vilém Macků, DiS. | Poháněno CMS Made Simple v. 1.12.1 "Rontiki"