Ulita Blansko, z.s. | B. Němcové 2a | 678 01 Blansko | IČO: 620 77 589 | č.ú.: 162774885/0300 | Tel.: 515 538 513 (Út-Ne 17:30-22:00) | Email:

Čajovna a klub Ulita

Novinky:


Naše Kluby:


Užitečné odkazy:


Pro členy Ulity:


Oběr zpravodajeFB Facebook profil

Novinky Dnes 25.03. má službu:

Další služby

Program v prosinci 2013


Úterý 3. 12. v 19 hUusmaailm
 
Zveme Vás na společnou akci Sdružení Ulita a Česko-estonského klubu. Budeme promítat film uvedený na festivalu dokumentárních filmů Jeden svět. Film bude uveden v estonském znění s českými titulky.

Stejně jako většině evropských metropolí i estonskému Tallinnu vládnou auta. Když byla v roce 2006 otevřena ve čtvrti Nový Svět další silnice určená výhradně automobilům, došla skupině místních obyvatel trpělivost. Po happeningu, při kterém v respirátorech a plynových maskách bránili slavnostnímu průvodu při otevření této silnice, se cykloaktivista Erko a student architektury Marten společně s přáteli rozhodli založit Společnost Nový Svět. Náplní jejich práce se staly nejrůznější aktivity omezující automobilovou dopravu v jejich čtvrti, například sprejování falešných přechodů pro pěší. Nápady, jak změnit svou čtvrť k lepšímu, udělat z ní příjemné a zdravější místo pro život a zamezit diktátu automobilové dopravy, se rozhodli přednést i starostovi a městským úředníkům. Snímek o aktivitách skupiny mladých Estonců, kteří svými akcemi inspirovali řadu dalších lidí v různých částech země, přibližuje nezastupitelnou roli občanského aktivismu v současné společnosti.

Vstup volný. Budeme rádi jen za dobrovolný příspěvek na stylové občerstvení pocházející z Estonska nebo touto zemí inspirované :-)
 
Středa 4. 12. od 18:30 hVýtvarná dílna: zdobení vánočních perníčků
Vede Táňa Ireinová
Přivolejte si pravou vánoční atmosféru a přijďte si na Ulitu nazdobit vánoční perníčky, které pro vás budeme mít nachystané.
Vstupné 50 Kč
PÁ - SO 6. - 7. 12.Lezecká polovíkendovka v Kuřimi
Další z cyklu víkendovek pro všechny aktivní lidi. Tentokrát nás čeká několik parádních her, noční lezení na umělé stěně v Kuřimi a nakonec zrelaxujeme po náročném večeru v aquaparku.
Přihlášky zasílejte do 4.12. na ulita.bkemail.cz
Sobota 14. 12. v 17 hVečer s Kotlíkem č. 158 – 20. výročí
Honza Vlasák – Sibiř
Matěj Boháč – Ladakh (3D projekce)
zahraje kapela Trní
Je to již 20 let, co je s námi v Blansku seriál besed Večer s Kotlíkem. Za těch 20 let jsme procestovali pěkný kus světa. V tento speciální večer si ukážeme, jak promítání vypadalo dříve a jak může vypadat dnes. Našimi hosty budou Honza Vlasák, který nás pěkně po staru zavede na Sibiř a dále Matěj Boháč, výborný český stereofotograf nás vezme do indického Ladakhu a to rovnou ve 3D!
Vystoupí i kapela Trní, která zahrála na úplně prvním večeru s Kotlíkem 9. 12. 1993.
Vstupné 60 Kč
PO - PÁ od 12:30 do 16 hKlub Šnek
 
Odpolední klub pro školáky. Více inormací na http://klub-snek.webnode.cz
Každé úterý od 17 hTaiči
 
Skupina, která spolu cvičí již tři roky. Noví členové jsou ale vždy vítáni.
Každé úterý od 18:30 hKlub deskovek
 
Přijďte si zahrát některou z našich početných deskových her a strávit nad nimi příjemný večer.
Úterý 10. 12. v 19 hKlub spontánního tance
 
Zveme Vás ke svobodnému vyjádření sebe sama skrze tělo a jeho moudrost. Přijďte se poznávat a zažívat léčivou sílu pohybu. Tanec hluboce relaxuje a je velmi přirozenou formou pohybu. Tanec je vhodný pro každého.
Každá středa od 18 hKlub Go
 
Orientální strategická hra go má své příznivce i v Blansku. Přidejte se mezi ně – jste srdečně zváni.

Vytisknout tuto stránku
Program klubu Ulita podporují: Jihomoravský kraj, MŠMT ČR , Nadace ČEZ
Činnost je realizována za finanční podpory Města Blansko.

Projekt Zázemí Ulity 2016 a jeho realizace byla umožněna díky dotaci z rozpočtu Jihomoravského kraje
Projekt Klub a dobrovolnická čajovna Ulita realizovaný v době 1.9.2016-30.6.2017 byl podpořen Nadací ČEZ (Pomáhej pohybem  http://www.pomahejpohybem.cz/)


Poslední aktualizace: 17.02.2019 | ©2010-2019 - Vilém Macků, DiS. | Poháněno CMS Made Simple v. 1.12.1 "Rontiki"