Ulita Blansko, z.s. | B. Němcové 2a | 678 01 Blansko | IČO: 620 77 589 | č.ú.: 162774885/0300 | Tel.: 774 411 090 , 515 538 513 (Út-Ne 17:30-22:00) | Email:

Čajovna a klub Ulita

Novinky:


Naše Kluby:


Užitečné odkazy:


Pro členy Ulity:


Oběr zpravodajeFB Facebook profil

Dnes 7.07. má službu:

Další služby

   Ulita Blansko

Víte co je ULITA?

Ulita je nezisková organizace – zájmový spolek dětí, mládeže i dospělých, kteří nemají rádi nudu a nemyslí jen na sebe. Všechen náš zisk jde na podporu dětí a mládeže, rozvoj jejich zájmové činnosti, na pořádání kulturních a společenských akcí apod. Veškerá naše činnost je založená na dobrovolnících, nemáme žádného stálého placeného zaměstnance.

Nezisková organizace / neziskovka = Organizace (občanské sdružení, obecně prospěšná společnost, nadace, nadační fond), která není založena za účelem dosahování zisku. Může mít vlastní příjmy (v Ulitě ze vstupného, čajovny, členských příspěvků aj.) - zisk ovšem nerozděluje mezi členy, ale na účely, pro jaké byla založena. Více informací najdete na: www.neziskovky.cz.

Dobrovolník = Člověk, který dělá nějakou činnosti ve prospěch druhých bez nároku na finanční odměnu. Najdeme je při práci s dětmi a mládeží, ve sportu, kultuře, sociální, zdravotnické a ekologické oblasti, v humanitární sféře apod. Můžou pracovat na smlouvu nebo jen tak. Více informací najdete na: www.dobrovolnik.cz.

 

Co všechno Ulita dělá?

Spoustu zajímavých věcí:

 • Provozuje Klub a čajovnu Ulita s bohatým programem – probíhají zde besedy, koncerty, tvořivé dílny, výstavy, filmová promítání, schází se zde kluby (go, deskových her, taichi a další), funguje dětský klub Šnek aj.
 • Pořádá soutěže a turnaje (Kuličkiáda, Drakiáda, Literární a výtvarná soutěž, tunaj v Go, turnaj v Pétanque, noční šifrovací hra Megbolondul aj.)
 • Spolupracuje na akcích jiných organizací (Den Země, Festival Rajbas OUTDOOR Kotlík aj.)
 • A mnoho dalšího

A co přesně dělají na Ulitě dobrovolníci?

Všechno, co je potřeba – vymýšlejí veškerý program, obsluhují v čajovně, organizují jednotlivé akce, vyrábí plakáty a pomáhají s propagací, zvelebují naše prostory, nakupují suroviny, vybavení a materiál, píšou žádosti o dotace, jednají s úřady, vedou účetnictví apod.

 

A proč to dělají?

Protože je to baví a vidí v tom smysl. Na Ulitě najdou bezva partu kamarádů, která dokáže svůj volný čas věnovat nezištné práci pro ostatní lidi. Aktivní členové mají volné či zvýhodněné vstupné na naše akce, mají zdarma čaje a mohou využít klubovnu, techniku a vybavení pro svoje vlastní akce. Kdokoliv (i nečlen) může přijít s vlastním nápadem, který mu Ulita pomůže zrealizovat (zabezpečí prostory, materiál i pomocné ruce, bude-li třeba). A nakonec každému kdo se zapojí, Ulita přinese dobrý pocit a mnoho pro jeho vlastní osobní rozvoj.


Něco z historie

V roce 1992 vzniklo Sdružení Kotlík, které vydávalo stejnojmenný trampský časopis a začalo pořádat koncerty a cestovatelské besedy Večery s Kotlíkem (běží dodnes). V roce 1996 vzniklo Sdružení Ulita a stejnojmenný klub. V roce 1997 proběhl první ročník cyklu Makovice (dnes Víkendovky) , od roku 1998 funguje literární čajovna jako součást klubu, také byl zprovozněn nízkoprahový klub Prevcentrum (nyní samostatný). V roce 2001 vznikl klub deskových her (funguje dodnes), v roce 2006 jsme se přestěhovali do tohoto domečku (dříve jsme působili v kině) .
Nyní se s námi můžete těšit z klubovny, čajovny a hudební zkušebny, které jsme si vybudovali sami vlastní dobrovolnou prací. Každou poličku, skříňku, lavici či polštářek jsme vyrobili během našich brigád (tzv. Pracovních nocí). Prostory stále nejsou dokonalé, ale snažíme se a pravidelně je vylepšujeme.
Od roku 2014 se změnou občanského zákoníku mění forma na zájmový spolek a název na Ulita Blansko, z.s.

 

 

 

Chcete nás podpořit?

Pokud jsme Vás zaujali a chcete nás podpořit, máte několik možností:
 • Přijít znovu – na čaj, na klubovou nebo jinou akci. Každá Vaše další návštěva je pro nás odměnou. Navíc – čím větší bude zisk z čajovny a vstupného, tím víc můžeme investovat do dalších akcí, nového vybavení a zázemí (nábytek, deskovky, opravy). Usmívající se
 • Říct o nás svým kamarádům a známým
 • Zakoupit si klubovou průkazku (za 150 Kč), díky které budete mít slevu na klubové akce a útratu v čajovně
 • Zapojit se do dění – přijít s vlastním nápadem a realizovat ho
 • Stát se čajmanem (stačí jen ochota učit se nové věci, zbytek se dozvíte)
 • Stát se členem
 • Podpořit nás finančně – třeba sponzorovat konkrétní akci, věnovat peníze na nákup vybavení aj. Navíc, pokud věnujete více než 1000 Kč, můžete si dar odepsat z daní.
Předem děkujeme za Vaši podporu, ať už bude jakákoliv.

 

Vaši Uliťáci

Vytisknout tuto stránku
Program klubu Ulita podporují: Jihomoravský kraj, MŠMT ČR.
Činnost je realizována za finanční podpory Města Blansko.

Jihomoravský kraj poskytl v roce 2019 dotaci na realizaci projektu MTZ Ulity 2019.
Jihomoravský kraj poskytl v roce 2019 dotaci na realizaci projektu "Letní festival Muzika pro Karolínku".Poslední aktualizace: 12.03.2020 | ©2010-2020 - Vilém Macků, DiS. | Poháněno CMS Made Simple v. 1.12.1 "Rontiki"